Adphorus: Aşk ile İstanbul’da yapılmıştır !

“Made in Istanbul with love” yazısı gözüme çarpıyor Adphorus sitenin alt tarafına güzelce kondurmuş. PMD başvurusu kabul edilmek üzere olan bir Türk ürünü. Gerçekten gurur duyabileceğiniz hem fonksiyonel olarak hem arayüz kullanılabilirliği olarak gayet başarılı bir ürün.

Facebook PMD Nedir?

PMD tam adıyla “Preferred Marketing Developer Program” yüzlerce teknoloji firmasının oluşturduğu bir platform. Facebook ürünlerinin reklamverenler tarafından daha verimli kullanılması, daha kontrollü çözümler üretmesi için çözümler sunuyor. Sayfa yönetimi, reklamlar, uygulamalar veya analitik düzeyde geliştirme yapan firmalar PMD verilerek ödüllendiriliyor. Süreç gerçekten özveri ve süreklilik istiyor. Yani alması ayrı dert, elinde tutması ayrı dert, ilk sıra çıkan atlet gibi.

Adphorus Nedir?

Facebook Reklam Optimizasyonu ve Sosyal CRM teknolojisi sağlayan ürün. Daha önce böyle bir ürün kullanmadıysanız çok kabaca şu şekilde anlatabiliriz: Birden fazla kampanya açmanızı kolaylaştıran, hedefleme, duplicate (benzer kampanya açma) süreçlerini kısaltan ve en önemlisi kampanya yaratma, optimizasyon (CPC & CTR) süreçlerinize fayda sağlayan bir çözüm.

PUBLİK, 2011 yılında kurulmasına rağmen, hızlı büyüyor…Sadece sosyal medya hizmeti veren firma sonrasında Search ekibi kuruluyor. Öyle ki kendi bünyesinde teknoloji geliştirecek bir hale geliyor ve Volkan Çağsal‘ın önderliğinde Adphorus ortaya çıkıyor.

Adobe Ad Lens, Kenshoo, Marin, Ignition One gibi büyük oyuncuların PPC yönetim araçları ile değil daha çok Glow, Qwaya tarzı ürünler ile kıyaslamak anlamlı olacaktır.

Adphorus’un Sağladıkları

Adphorus Mobile App
Mobile Facebook Ad Optimization

Mobil Desteği

Her yerde müdahale etmenizi sağlayan mobil desteği hem basit hemde acil ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde yapılmış.

Türkçe Destek

Kendi dilinizde destek almanızı sağlayan, farklı seviyelerde destek alabileceğiniz deneyimli bir ekipleri var.

Çalışan Takibi

Sadece In-House değil aslında ajanslar içinde anlamlı bir ürün. Birden fazla markanızı sisteme bağlayabiliyorsunuz. Örneğin, Account Executive kişi sorumlu olduğu müşterilerini bu sisteme bağlıyor ve kampanya açmaya başlıyor. Yönetim seviyesi tek ekranda birden fazla personelin aktif kampanyalarını, müşterilerini ve yaptığı harcamaları görebiliyor.

adphorus_employee_report

Toplu Kampanya Açma Kolaylığı

Aşağıda gördüğünüz gibi toplu kampanya açılımı yaparken, erkek ve kadın olarak ayrı açmak yerine, otomatik olarak gender hedefli kampanyaları ayır dediğinizde tek ekranda birden fazla hedef grubu yaratabiliyorsunuz. Aynı şekilde yaş ve ilgi gruplarını da ayırabiliyorsunuz. Biz biliyoruz ki, çoğu zaman belli grupları denemiyoruz, açmıyoruz. Hem kampanya açılışı hem optimizasyon süresince iş yükü getirdiği için herşeyi denemiyoruz. Adphorus size herşeyi deneyin, hepsinin optimizasyonu için basit ekranlar ile raporlayacağım size diyor.
adphorus targeting

Social CRM – Social Attribution Modelling

social attribution adphorus

Başlı başına ayrı bir konu olarak daha sonra tekrar ele alacağımız bir konu sosyal crm mevzusu. Ürünün en kuvvetli, en fark yaratan özelliği bu noktada ortaya çıkıyor. Attribution Modelling halen bir çok firma için yeni bir konu olarak duruyorken, Adphorus bunu bir adım öne taşıyor ve Social CRM özelliği ile size en değerli müşterilerinizi gerçek zamanlı data ile birbirileri ve reklamlar arasında ilişkiyi sağlıyor.

CRM stratejilerinde önemli yer alan Facebook Custom Audiences ile oluşturduğunuz listeyi yükleyip, hedeflemek ile kalmayayıp birebir yaptığı görece değerli işlemleri (satın alma, sepete atma vs gibi) takip etmenizi sağlıyor. Değerli bulduğunuz bu kişilere benzerlerini bulup katma değer sağlayacak hamleleri kolaylaştırıyor. (Facebook Lookalike)