anonymous.google nedir?

anonymous.google nedir

anonymous.google ne demek?

Google Display Network de, placement -yerleşim- listesinizi kontrol ederken anonymous.google yazan bir placement adına tek gelebilirsiniz. Google’ın resmi olarak yaptığı açıklama: Bazı yayıncılar sundukları yerleşimleri anonim olarak duyuruyor ve site isimlerinin reklamcılara kapatıyor.

anonymous.google bloke etmek mümkün mü?

Mevcut koşullarda herhangi bir şekilde exclude -hariç tutma- işlemi yapamıyorsunuz. Google Display Network de “gizli” görünmek isteyen sitelerin bir çoğunun “premium” siteler olduğu konuşuluyor. Yani, Türkiye’nin önde gelen haber sitelerinde, sağlık ve eğlence mecralarında Adsense kullanıldığı ve rotasyonlu olarak yayın yapan bu sitelerin isimlerinin yer almasını istemediklerinden böyle bir durumda karşı karşıya kaldığımız söyleniyor. Bana göre ise, GDN içinde Blind Network hadisesidir.

Google Analytics’de anonymous.google için placement raporu 

Google AdWords ve Analytics hesaplarını birbirine linkleyen kullanıcılar için, Analytics’de yer alan Placement raporu ile id bazlı anonymous sitelerini görebilirsiniz. Yalnız bunun için, kişilerin siteye inmiş olması şart. Anonymous yerleşimler genellikle yüksek gösterim -impression- alan fakat tıklama düşük yada olmayan yerleşimler. O yüzden, GA’da görebilmek için tıklanılsa bile siteye inmiş olması şartını unutmamak gerekir.

Google Display Network’de anonymous.google yerleşimleri artıyor. Düşük CTR’a sahip bu yerleşimler, hesabınızın kalitesi ve performansını etkileyebilir.