E-ticaret Data Feed Optimizasyonu

Data feed optimizasyonu, conversion rate iyileşmesine, görünürlük arttırımına, cpc verimliliğini kolayca sağlamanıza yol açabilecek iyileştirmelerden oluşuyor. CPC Strategy tarafından yapılan çalışmaya göre, data feed optimizasyonu sonrasında Google PLA kampanyalarında gerçekleşen iyileşme oranları:

,data feed optimizasyonu google data feed optimizasyonu

E-ticaret için Feed Kapsayıcı Olmalı

E-ticaret Data feed oluşturulurken marka, fiyat, görsel gibi bilgileri geçmek bu işin temeli ve basit bir kurgu. Yani, 4 tekerli bir araba var. Bunun konforu, performansını istiyorsanız, araba metoforundan devam edersek Mercedes, BMW teknolojisine geçmek istiyorsanız ürünlerinizin içerdiği tüm bilgileri kapsamalı. Örneğin:

  • Teslimat Süresi, aynı gün kargo gibi rekabetçi bir hizmet verebiliyorsanız belirtin.
  • Kar Marjı, farklı ürünlerin kar marjını basit bir index oluşturup feed e yansıtın.
  • Etiket – label-, kullanımı, sezon sonu, kapıda teslim, kargo bedava, en çok satanlar gibi farklı segmentasyonlar yapabileceğiniz bir kolon.
  • Ürün görselleri, farklılaşma için önemli. Rakiplerinizinde sattığı ürünlerde fark yaratmak için, ziyaretçilerin algısını açan görsel seçimi yapın.
  • Ürün isimlendirmelerinde, SKU veya seri numarası gibi banner alanında olması anlam ifade etmeyen parametreleri kaldırın. Kısıtlı alanda arama sonuçlarına paralel, ürün isimi geçmeye çalışın. Eğer aynı feed üzerinden Google PLA kullanıyorsanız, ürün isimlerinin arama optimizasyonu için faydalı olacağını da unutmayın.
Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *