Dijital Pazarlama Semineri: DMEXCO 2015

Avrupa’nın en büyük dijital pazarlama semineri DMEXCO her yıl olduğu Eylül 3.hafta Köln’de yapıldı. Her geçen yıl artan katılımcı firma sayısı ve ziyaretçisi ile sadece Almanya değil, global endüstri için önemli bir organizasyon. Dijital Pazarlama endüstrisinin global oyuncuları Google, Facebook/Instagram ve Criteo her yıl olduğu gibi büyük standları ile gövde gösterisi yaptı.

Türk Dijital Pazarlama Profesyonelleri

dmexco fuari instagram
Instagram’ın ters düz fotoğraf alanı

DMEXCO, Türkiye dijital pazarlama ekosistemi için kuşkusuz önem taşıyor. Türkiye’den 100 den fazla katılımcıyı bir araya getirdi. ReklamStore, DMEXCO’da stand açtı. Bu açıdan, Türk dijital pazarlama sektörünün geldiği noktayı tescillemek adına anlamlı bir durum. Dijital Pazarlama profesyonellerinden: İbrahim Özturkcan, Cemil Toksöz, Haluk Akalp, Ahmet Soybelli, Yakup Erdoğan, Metin Güleç, Şencan Özen, Cem Eroğlu ve Yunus Güvenen katılımcılardan sadece bazıları.

DMEXCO Semineri’nde Neler Konuşuldu ?

Dmexco Semineri 2015 de hiç konuşulmadığı kadar app konuşuldu. Search den daha çok Display, Display den daha çok app konuşuldu. Reklamveren, geliştiriciler, yatırımcılar her segmentten katılımcıların tek konuştuğu ve odaklandığı konu App oldu.

criteo dmexco semineri

  • Group M Almanya Başkanı, Juergen Blomenkamp, ‘Data’ dedi. Markalar ve müşterileri arasındaki ilişkiyi anlama, geliştirme ve yüksek büyüme rakamları yakalamak için açık veri sistemlerinin öneminden bahsetti.
  • Yine grup bünyesinden, Rob Norman App ekosisteminin yükselişinden bahsederken: Telefonlardan, saatlere, televizyonlara ve arabalara entegre uygulamalar, interneti bitirecek, uygulama çağına girdik dedi.
  • E-ticaret de Çin etkisinin yükseleceği, fiyatlama avantajının yakın zamanda değişeceğinin altı çizildi.
  • AdBlocker uygulamalarının dijital pazarlama sektörüne etkisi tartışıldı. Sales Force şöyle diyor: Son 18 ay içinde meydana gelen değişiklikler son 50 ayda yaşanan değişikliklerden daha fazla. Reklamcıları daha yaratıcı çözümler bulmaya itecek, ekosistemi değiştirecek fakat adblocker uygulamaları sektörün genelini etkileyemeyecek.
  • Toplanan gereksiz veriler, yöneticilerin toplanan verilerde kaybolması nam-ı diğer Big Data konusunda, Martin Hubert, Cnugg.ad CEO’su) ajansının çok akıllı teknolojiler ürettiğini söyledi.

dmexco seminer araba teknolojisi

Giveaways

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *