Facebook DPA’den sonra: Dynamic Adverts for Travel (DAT)

Facebook reklamcılığı, mobil cihazlarda kullanııcıların yeni ürünleri nasıl keşfettiğini, araştırdığı ve satın aldığına dair derin bilgilere sahip. Örneğin, ABD’de, kullanıcıların %54’ü1 mobil cihazlarda mobil uygulamalarda vakit geçiriyor. Instagram kullanıcıların %60 yeni ürünleri bu platform da keşfettiğini söylerken %75’i paylaşılan 2 postlardan etkilendiğini söylüyor. Buna ek olarak, 2015 tatil dönemlerinde, her 5 alışverişten 1’i mobil cihazlardan gerçekleşti3 ve beklenti olarak bu yıl insanların yarısı araştırmalarını mobil cihazlardan yapacak4.

Dynamic adverts for Travel (DAT): Turizm için Dinamik Reklamlar

Bu yıl ABD kullancılarının %73’ü mobil üzerinden tatil araştırması yapıyor olacak.Facebook’un iştihanı kabartan konu aslında bu. Reklamları olduğundan daha ilgili, bölgesel, zaman dilimine uygun şekilde kişiselleştirebilecek bir çözüm sunuyor.

Dynamic Adverts for Travel (DAT) turizm icin dinamik reklamlar

Turizm için dinamik reklamlar, seyahate çıkmayı düşünen, otel arayan veya uçak bileti bakan kişilere ulaşmanızı sağlıyor. Örneğin, iş gezisi yapacak kullanıcı bir otel websitesini inceledi. Bu kişiye daha sonra aynı oteli gösterebileceğiniz gibi, aynı bölgede benzer otelleri de gösterme imkanı tanıyor. Turizm için dinamik reklamlar sayesinde reklamverenler kullanıcılara mükemmele yakın bir deneyim yaşatıyor. Otel ve uçuşların uygunluk durumunu, fiyat seviyesini en güncel şekilde müşterilere ulaştırabiliyorsunuz. Eğer websitenizden veya uygulamanız üzerinden uçak bileti satışı yaptığınız kullanıcıya ilgili otelleri de satmak isterseniz (cross sale) çözümü yine DAT üzerinde mümkün.

Instagram Dinamik Reklamlar

Facebook sadece Turizm için değil tüm sektörlere faydalı olan Instagram için dinamik reklamlar ürününü de tanıttı. Özellikle perakende tarafında ciddi bir hacim sağlayacak bu yeni özellik ile Facebook tarafında DPA ürününü kullanan herkes Instagram tarafında da müşterilerine ulaşıyor olacak.  Sepetine eklemiş, ürüne bakmış, birini almış diğerine sadece bakmış gibi farklı davranışlara sahip kullanıcıları instagramlarını açtıkları an dinamik olarak hedefleyebiliyorsunuz. Böylece, Instagram tarafında çok daha ilgili reklamlar yaparken, ciddi bir potansiyel sağlıyor olacaksınız. Kanadalı firma Jewlr, dünyada ilk defa Instagram dinamik reklamlar ürününü denedi. Sepete ürün atmış fakat satın alma gerçekleştirmemiş kullancıları hedefleyen firma oldukça iyi sonuçlar elde etti. Reklam harcamalarını 3’e katlayan firma sonrasında moda e-ticaret şirketlerinin bu alanda öncü olacağı aşikar.

instagram dinamik reklamlar

 

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *