TatilSepeti SEO Stratejisi

Tatil Sepeti SEO Stratejisi “antalya otel fiyatları” hedef kelimesi için nasıl kurulmuş ona bakacağız.  Türkiye’den örnekleri sevdiğiniz için bu sefer turizm sektöründe bir firma seçtim. Tatil sektörü için online pazarlama konusunda çalışanlar çok iyi bilir ki rekabet inanılmaz bir durumda. Özellikle bundan 4 – 5 yıl önce teknolojik bariyerlerin kuvvetli olduğu dönemlerde, AdWords kurgusu yapmayı hiç istemezdiniz. Excel üzerinde bir sürü otel ismi, değişen doluluk oranına göre reklam açıp/kapatma, anahtar kelimele performanslarının manuel takibi….Neyse o dönemler geride kaldı, yazıyı okuyan ve bu çileyi çeken emektar arkadaşlarıma selam olsun. Şimdi ki nesil, script görüyor, otomatik yönetim panelleri, bulk yüklemeler kullanıyor.

Tatilsepeti SEO Kurgusu
Bu konudan bağımsız. “Organik sıralamada ilk sıra çıktığımız kelimeye, AdWords’de hedeflemelimiyiz” tartışması hep yapılıyor. Turizm, online pazarlama tarafında yoğun rekabet içerdiği için kesinlikle yapmalıyız. Gördüğünüz gibi Reklam alanları malesef organik görünürlüğünüzü kaybettirecek kadar fazla. Burada, Google’ı suçlamak yersiz. Çünkü -bu arama sorgusu için konuşuyorum- hangi reklama tıklarsa kullanıcı, onu gerçekten antalya otelleri satan bir siteye indirecektir. Kaldı ki, reklamveren bile olsanız bu tip yoğun rekabet ortamında görünmeyebilirsiniz.

“Antalya otel fiyatları” kelimesinde ilk sayfa ilk sıra çıkıyor Tatil Sepeti. Arama sonuçları sayfasında (SERP), ilk sıra çıkıyor tatil sektörünün ünlü firması. Bu kadar rekabetçi bir ortamda, Adwords reklamlarından organik sonuçların zor görüldüğü bir ortamda ne farklılaştırıyor?

SEO Hedefli Anahtar Kelime Kullanımı

Arama sonuçlarında göze çarpan yüksek tekrarlı, Antalya Otel kelimesi. Spam olur yapmayın fikrini savunanlar için şu an karşımızda ilk sıra çıkan bir site var…

Meta Title: Antalya Otelleri – Tatil Sepeti.Com – Antalya Otel Fiyatları 2014, Antalya Oteller

Meta Description: Antalya otelleri, Antalya otel fiyatları, Antalya otel kampanyaları, Antalya otel ulaşım ve Antalya otel tur operatörü alternatifleri. Rezervasyon: 444 44 20

Title ve description karakterleri sınırın üstünde. (Bilinen tabuları yıkıyoruz)

tatilsepeti online pazarlama seo

“Antalya” anahtar kelimesi, landing page (iniş sayfasında) 22 defa,

“Otelleri” anahtar kelimesi 52 defa,

“Fiyatları” ise 10 defa geçiriyor.

SEO’da Güncel İçerik

Bazen “abi ben hep aynı ürünü satıyorum, nasıl güncel tutacağım siteyi” serzenişi ile karşılaşıyorum. Amazon.com her ürün sayfasında bugün sipariş verirseniz, tahmini sipariş zamanını size veriyor. Bakın burası önemli. Türkiye’de bir çok sitenin yaptığı hata, 2 ila 3 gün demesi. Bunun yerine Pazartesi gününde bakan bir ziyaretçiye Çarşamba veya Perşembe günü elinizde olacaktır derseniz, bu değişen, güncel, dinamik bir içerik olur. Turizm sektörü için biraz daha kolay çünkü tarih seçimi hizmetin doğasında var. Dikkat ederseniz ben sayfayı 10 Ekim tarihinde ziyaret ettim. Bana 10-15 ekim arası bir öneri verdi. SEO’da sayfayı güncellemenin önemine atıf da bulunuyorum.

TatilSepeti SEO Kurgusu Anasayfa Footer

Tatil Sepeti SEO Uyumlu Footer Tasarımı

Tatil Sepeti SEO kurgusunun en güzel tarafı, doğal ve dürüst olması. “Antalya otelleri” hakkında açılan sayfanın sonuna indiğinizde Antalya’nın alt bölgelerini görmeniz, Antalya’nın popüler yerlerini görmek istersiniz? Bunlara muhtemelen tıklama yaparsınız. Google algoritmasının footer linkler ile ilgili değişken politikaları oldu. Bunların ziyaretçiler tarafından aktif olarak kullanıldığını ve Google’ın bunu SEO pozitif bir değerlendirme olarak algılamasına şaşırmazsınız.

TatilSepeti.com Backlink Çalışması

On-site Seo faaliyetlerinin dışında, dışarıdan destekli işler de yapılıyor. Örneğin, cokokuyancokgezen.com üzerinde yazılan Antalya postundan Tatilsepeti’ne amaca uygun Anchor Text ve ilgili yönlendirme ile (TatilSepeti Antalya Otelleri) alakalandırma konusuna atıfta bulunuyor ve pozitif etki sağlamaya çalışıyor. Google daha önce Expedia’nın bu tip aktivitelerini cezalandırmıştı. Örneğin ilgili blog şu an aynı içerik ile başka bir siteye linkleme yaparsa bu pozitif birşey olmayacaktır. Bu noktada alınacak backlinklerin uzun dönemli ve mümkünse silinmemesinin önemini anlıyoruz.

TatilSepeti SEO Durumu

İyi SEO, kötü SEO nedir tam bilemiyorum fakat hedeflenen kelimenizde ilk sıra çıkıyorsanız ve sürdürülebilirse başarılısınız. Aynı Tatilsepeti gibi yapsak başarılı olurmuyuz? Olamazsınız. Burada sadece SEO analizini belli parametrelerden ele alıp, hem bir siteyi nasıl değerlendirmek gerekir ona baktık hemde başarı sırlarını tahmin etmeye çalıştık. Tatilsepeti eski bir domain, bilinirliği yüksek bir firma, insanlara markasını arattıran, haber sitelerinde yer alan, dışarıya istatistik verebilen bir firma. O yüzden burada yer alan analizler resmin bir kısmını gösteriyor.

 

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *