Online Pazarlama Bloğu Hakkında

Online Pazarlama Bloğu oluşturarak, özellikle yeni başlayan pazarlama uzmanları ve farklı alanalara ilgi duyan kişiler için fayda sağlamasını istedim. 4 yıla yaklaşan pazarlama bloğunda daha çok analiz ve alternatif yöntemler üzerinde durmaya çalışıyorum.

Başarılı E-ticaret Firmaları

Online pazarlama bloğunun vazgeçilmez konusu başarıya giden firmaların uyguladığı stratejilerin analizi. Özellikle yerel firmaların davranışları, bir çok ufak firma ve diğer online pazarlama çalışanları için yol gösterici olabiliyor.

SEO’da yapmamanız gereken 2356 şey

Online pazarlama bloğu kesinlikle bu tip içerik barındırmayacak şekilde yolunda devam etmesini istiyorum. Teknolojik haber içeriklerinden olabildiğince az bahsetmeyse çalışarak, daha çok yol haritası, el kitabı olma vizyonuna sahip bir blog olarak kalmasına özen gösteriyorum.

Online Pazarlama Bloğunun Kopyalanması

Ülkemizde Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 1951 yılında kabul edilmesine rağmen, yaptırımlar ile ilgili sıkıntıları tahmin edebiliyorsunuzdur. Bu konuyla ilgili benden önce söz söylemesi gereken, hakkının teslim edilmesi gereken bir çok kişi var. Esinlenme veya kopyalama yapma durumunda link vermek en doğru davranış. Yapamıyorsanız, burada böyle bir yazı vardı diyip bahsetmek de olur. Direk hırsızlık yapıyorsanız canınız sağolsun. Benim asli amacım, insanlara fayda sağlamak olduğu için bu yolda hırsızlığın çok önemli bir nokta olduğunu düşünmüyorum. Doğru şekilde paylaşanlara selam olsun.

Blog içinde kullanılan dil (Bu bir online pazarlama bloğu)

İşin içine online girince global bir durum ortaya çıkıyor. Yazılarımda olabildiğince Türkçe içerik kullanmaya çalışmama rağmen bazen hem ingilizce karşılığının anlamsız olması hemde online pazarlama literatürü özellikle yeni başlayan kişiler tarafından aşina olunsun istiyorum. Bu konudan bahsetmemin sebebi, bazı insanlar araya ingilizce kelimeler katarak daha entel konuşmalar üretme çabasına girebiliyor. Bizim online pazarlama bloğumuzdaki kaygı `genç kardeşim İngiltere’ye, Almanya’ya toplantıya gittiğinde zorluk çekmesin, aynı dili konuşsun`. Zaten online pazarlama profesyonelleri conversion rate’ler, remarketing kampanyaları ile piştiğinden (türkçe kaynak sıkıntısı) onlar bu durumun ne anlama geldiğini iyi bilirler.

 

Hepinize keyifli okumalar, Türkçe hatalarım varsa veya anlamsız gelen bir durum hiç düşünmeden yorum bırakabilirsiniz. Ne kadar eleştiri olursa o kadar mutluyum.

 

Loading Facebook Comments ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *