Online Pazarlama Bloğu

İTÜ Çekirdek Big Bang 2018

November 20, 2019 • ☕️ 2 dk okuma • 🏷 girişimcilik

Tam bir yıl önce “böyle bir şey olsa ne fayda sağlar millete” düşüncesi ile 2.5 ayda über hızlı faaliyete geçen Benzinlitre, İTÜ Big Bang 2018’de finale kaldı. Bir sürü elemeler, Big bang 2018 oib yarı final jürisi, 15.000+ den fazla proje içinden buralara geldik. Süreçler hakkında ayrı bir yazı kaleme alacağım. Bu post, başarılı bir ekibi biraz daha yakından tanıyabilmeniz için oluşturuldu.

Bize “İnsan” arayan Yatırımcı Lazım !

Yerli ve yabancı bir çok yatırımcı, yatırım ağı ile görüştük, görüşüyoruz. Ekibe öğrenme şansı verecek, risk aldıracak, özgün fikir çıkarabilmesi için alan yaratacak bir kaynak için BigBang 2018’de şansımızı deneyip, sesimizi daha çok duyurmayı amaçlıyoruz. Başarı bir şekilde olur ama keyifli bir iş ortamı ve iyi bir ekip her zaman denk gelmiyor.

41 bin kişilik komüne hizmet veren 6 kişilik bir ekip. Hepsi kendi alanında süper yetenekli insanlar:

Berin Yıldırım Boğaziçi Üniversitesi, Sosyoloji. Eğitimde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak için Yarına Umut Ol Derneği kurucusu. Küçük parmakları kodlama ile tanıştırarak, ekip üyelerinin öğrencilere kod eğitimi vermesini de sağlıyor. Webrazzi 2018 Summit bu yılın en iyi 10 girişimi kapsamında, BenzinLitre’yi 1500 kişiye anlattı. Marka işbirlikleri, veri doğrulama ve pazarlamayı yürütüyor. Fenerbahçe Basketbol altyapısında oynadı. Ekibin en iyi basketçileri arasında. http://yarinaumutol.com/

Hüseyin Küçük Soyadı gibi mübarek 1.94 boyunda.. Basket oynarken rekabet üstünlüğünü açık ara hissettiriyor. Fanatik Galatasaraylı. O bir Yazılım Mühendisi… Yüksek lisansa devam ediyor. İzmir, Bornova’da bizi müdavim yaptığı mekanlar var, sayesinde gurmeliği İzmir’de yaşıyoruz. Bilgisayar öğretmeni şapkası da olduğundan teknik bir konuyu en anlaşılır biçimde anlatabiliyor. Go, Phyton, Laravel, Mysql, Php, Java .. her gün yeni bir teknolojiyi entegre ederek, hem kullanıcılarımıza en iyi deneyimi sağlıyor, hem optimum maliyetler ile yazılım mimarisini oluşturuyor. Hayatımda tanıdığım iletişim becerisi en yüksek, teknik kökenli insan. Birlikte yaptığımız güzel işler olmuştu, Benzinlitre ile zirveyi yaşıyoruz, daha nicelerine…Yine Webrazzi’de stand röportajını veren Hüseyin’i, standda yakalayıp tanışabilirsiniz. http://www.hkucuk.com/

Enes ÖZGÖR Görebildiğiniz her alana dokunan kişi o. Yaratıcılık kabiliyetini ön plana çıkartmayı seviyoruz. Enes’in özgürce tasarladığı materyaller binlerce insana keyifli bir şekilde ulaşıyor. Kolay değil, Toronto’nun soğunda, en sıcak tasarımları hazırlıyor. DOTA sevdalısı. Tam bir gamer, e-sport videolarını izlemediği zamanlarda tasarım yapar :). Temel kodlama bilgisi olması yazılım iletişimi için ve süreçlerin yönetiminde muazzam kolaylık sağlıyor. Motivasyonu her daim yüksek, kendi enerjisini hepimize yansıtıyor. http://ens.ninja/ens.html

Egeli İzmir nüfusunu ekip içinde arttıran kişi. Çok doğru bir zamanda aramıza katıldı. Güven ve aile olmayı tesis etmeye çalıştığımız bir ortamda kolay şekilde ekibe entegre oldu, kabiliyetlerini hızlıca bize gösterdi. Hakkında çok şey söylemiyoruz, gizemli yanları var.

Oğulcan Muci Ona Muci diyoruz. Japonlar saygı duyuyor, gördüğünde muci muci diyor. Kızlar ona mucize diyor.. İçerikleri oluşturan, veri doğrulama işini sırtlanan, Marmara Üniversitesi Ekonomi öğrencisi. Su topu oyuncusu ve basket maçlarında hırslı kişiliği ile ekibin pozitif kişiliği. Saygısı, öğrenme tutkusu ile kısa zamanda bir çok iş başardı. Google arama sonuçlarında zirveyi zorlayan, %90 üzerinde organik trafiği almamızın nedeni kendisi.

Görkem ÜNEL UCLA’de gerilla marketing anlatmadılar…Criteo, Hepsiburada, Trendyol pazarlama ekipleri yönettim, ne stratejiler, satışlar yaptık. Fakat, Benzinlitre deneyimini tüm diğer süreçlerden ayıran şey, tüm bilgileri “limitlenmeden” kullanabilmek. Bazen şirketlerin vizyonunu kısıtlayan şey, tam yanında oturan tip, karşında duran, dedikodu ve bürokratik uyuşukluğu getirenler yüzünden oluyor. Tasarımda özgürlüğün, teknoloji altyapısında yeniliğin ve pazarlamada çeşitliliğin dibini yaşıyoruz. Benim için doktora yapmaya bedel oldu. Bu insanlar sayesinde kısa zamanda çok şey öğrendim ve hala öğreniyorum. O yüzden şirkete değil, bu ekibe yatırım arıyoruz.

Big Bang 2018 İTÜ Çekirdek Kayıt

Big bang kayıt işlemleri için: https://bigbang.itucekirdek.com/kayit-ol/